ترمیم بیدزدگی فرش

ترمیم بید خوردگی فرش از سری اقداماتی مراقبتی در طول مدت استفاده از انواع فرش است. از بین بردن بید فرش ماشینی و بید خوردگی فرش دستباف با استفاده از راهکارهای ساده خانگی و برخی مواقع کاربرد مواد تولید شده صنعتی امکان پذیر است. ترمیم بیدخوردگی فرش در ردیف حساس ترین و مهم ترین خدمات بازسازی و ترمیم انواع فرش قرار دارد. بنابراین توجه به روش انتخابی برای ترمیم بیدخوردگی در فرش‌های دستباف، ماشینی و ابریشم در دریافت نتیجه مطلوب از این روش نگهداری فرش تاثیر زیادی دارد.

برای رفع بید خوردگی فرش و ترمیم آن راهکارهای زیادی وجود دارد که شناخت آن‍ها در ترمیم بیدخوردگی فرش با کیفیت بالا تاثیر دارد. اگر مشکل بید خوردگی فرش دارید و به فکر ترمیم بید خوردگی فرش خود هستید و می‌خواهید از شر حشرات داخل فرش خلاص شوید، کارشناسان مجرب قالیشویی اریکه همراه شما هستند.

بیدها و نوزادشان از پروتئین موجود در پشم تغذیه می کنند و معمولاً پشم را مورد حمله قرار داده و چله پنبه ای را باقی می گذارند، در میان حشرات مضر و آسیب رسان به فرش می توان بید را خطرناک ترین آن‌ها برشمرد.بیدها حشراتی هستند که دارای ویژگی‌های دگردیستی کامل می باشند و اگر از محصولات پشمی مان به خوبی مراقبت نکنیم دچار حمله بیدها می شوند و کالای ما از بین می رود، بیشترین آسیب از بیدها را به دلیل عدم نگهداری صحیح و سهل انگاری در مورد فرش متحمل می شویم.

ممکن است بید خوردگی از روی قالی، زیر قالی و پشت یا از هر دو طرف آن باشد. به طوری که، تارها از رو یا زیر مشخص و گره و پرز قالی از بین رفته باشد. اگر قالی با ارزش و نفیس باشد، بالاخص قالی‌های موزه ای، نباید تمام پرزهای باقیمانده از بید خوردگی را از قالی در آورد؛ بلکه همچنان بر حسب اینکه بید خوردگی از روی قالی است یا پشت آن‌ها را مرتب کرد، ولی در قالی‌های معمولی چه بید خوردگی از رو یا از زیر باشد، ابتدا خامه را با قلاب از قالی در آورده، محوطه بید خورده را از پرز قالی تمیز و کار مرمت را انجام می دهند.